Luftar Paja: Jam për një teatër të ri, por ka shumë probleme të tjera veç llaçit dhe tullave

Aktori i mirënjohur Luftar Paja gjatë bisedës me kreun e Bashkisë Tiranë Erion Veliaj ka ngritur një sërë problemesh të tjera që prekin Teatrin Kombëtar.

“Ne si artistë harrojmë gjërat kryesore dhe merremi me llaçin dhe tullat. Ne si artistë duhet të shtojmë forcat për pjesën artistike”. Ai i ka bërë thirrje aktorëve të mos merren me detaje që sipas tij i dinë ekspertët. Ndërkohë që qëndrimi i tij ka ngjallur edhe reagime të cilat kanë qenë kundër. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Nga DJ në krye të shtetit, historia e veçantë e kryeministres së Zelandës!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.