Londër, zhveshur me biçikleta. Ja pse!

Ditën e djeshme në Londër u rikthye udhëtimi nudo me biçikleta, që protestojnë kundër kultures së makinave dhe celebrojnë dashurinë për trupin njerëzor.

Njerëzit çdo vit dalin lakuriq, me biçikleta.

Udhëtimi kete here u zhvillua duke u nisur në 5 pika kryesore të Londrës, dhe më pas duke formuar një qark kryesor nga weinsminsterit Bridge deri në Hyde Park. Zhveshja e çiklistëve, që marrin pjesë në udhëtim nisi sapo filloi udhëtimi.

LEXO DHE :  U gjet i vdekur, arrestohet i dyshuari për vrasjen e Sokol Ramës

Disa dalin nudo, e disa të tjerë ngjyrosin trupin me ngjyra.

Në ngjarjen vjetore të çiklizmit nudo, çdokush mund të marrë pjesë dhe me çfarëdo lloj biçiklete.

Mos e humbisni kete video te dritare.net

Këtë vit gara lidhet më Trooping of color, të ditëlindjes zyrtare të mbretëreshës, që pritet zhvillohet në pallatin “Buckingham” me një pjesëmarrje të madhe./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.