Liverpuli fiton me Çelsin, merr kreun e kampionatit

Këtë të dielë është luajtur një ndër ndeshjet kryesore të kampionatit anglez, ku Liverpuli pretendent për titull, sfidoi në shtëpinë e saj Çelsin e vendit të katërt. Ndeshja ishte e fortë, megjithatë në pjesën më të madhe të kohës u dominua qoftë nga qarkullimi i topit, qoftë prej rasteve të krijuara, nga Liverpuli.

Dy golat e Mane dhe Salah i sollën fitoren Liverpulit, që gëzon tanimë vendin e parë në kampionat. Megjithatë ka ende për t’u parë, pasi Mançester Siti i vendit të dytë ka një ndeshje më pak, që nëse e fiton, do ketë pikë të barabarta me Liverpulin. Duket se magjia e kampionatit anglez nuk ka kurrë të mbaruar!/D.B/Dritare.net

LEXO DHE :  Opozita e re/ Duma: Opozitat nuk janë njerëz që përfitojnë nga pushteti!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.