Liçaj: Teatri Kombëtar nuk do të shembet, i ka muret e forta! Edhe Rama e di këtë

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në “Arena” në Ora News tha se Teatri Kombëtar nuk do të shembet dhe se vet kryeministri Rama e di këtë.

Pjesë nga deklarata: 

Liçaj: Në këndvështrimin tim ka marrë fund. Nuk shembet teatri. Ka mure shumë të rëndë. Nuk e hanë dot me teatrin. E ka provuar tre herë dhe tani do të hajë kokën. E ka ditur edhe vetë ai që teatri nuk preket. Në atë teatër kanë parë Roland Trebickën, Bujar Lakon. Në fund fare, ai pushteti shpirtëror ka forcë. Shiko çfarë bëjnë aktorët e Hollivudit. Bushin e bënë copë për luftën në Afganistan dhe ai mbylli gojën pasi e di që për Robert de Niro paguajnë 1 miliardë e gjysmë njerëz në botë për t’i parë surratin. Kurse Trump e duan gjysma këtej dhe gjysma jonë. 

Është vetë ligji që është antikushtetues. Është një kontratë pune që është kthyer në ligj. Është një çudi e madhe. Shumë pak mund të jenë ata që duan shembjen e Teatrit. Ajo ishte një diabolikë e të shkretit Veliaj që u përpoq ta kthente një telenovelë./oranews

LEXO DHE :  Murrizi: Bojkoti i zgjedhjeve është shkrirje e PD

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.