Lamtumirë celulit/ Këto janë 8 ushqimet që e luftojnë atë

Jemi në sezon plazhi dhe pjesa më e madhe prej nesh ka problemin se si do të dukemi me rroba banjo. Shenjat strijave nga celuliti në trupin tonë janë makthi më i madh.

Shfaqja e celulitit ka të bëjë me mënyrën tonë të jetesës dhe ushqimet që ne konsumojmë çdo ditë, për këtë arsye një dietë ushqimore e kontrolluar do të bëjë të mundur parandalinim e shfaqjes apo shtimit të tyre.

LEXO DHE :  9  zakonet  që janë vërtet të këqija për ty

Nëse celuliti është vërtetë një shqetësim për ju ne ju sugjerojmë të bëni pjesë të dietës suaj 8 ushqimet e mëposhtme./d.m-dritare.net

1-Salmoni

2-Farat e lulediellit

3-Specat djegëse

4-Manaferrat dhe boronicat

5-Uthulla e mollës

6-Çaji jeshil

7-Vaji i ullirit

8-Çokollata e zezë

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.