Lajm i keq për ata që janë me pushime, shirat do të vazhdojnë deri në fundjavë

Ditën e sotme pamë një kthesë të motit, në orët e pasdites nisën shirat, të cilat kanë përfshirë të gjithë vendin. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, një situatë e tillë do të vijojë edhe në ditët e ardhshme të paktën deri në fundjavë. Moti do të jetë i ngrohtë dhe me temperatura që do të shkojnë deri në 33 gradë në vlerat e tyre maksimale, por nuk do të mungojnë reshjet me intensitet të ulët si dhe shpërthimet e herëpashershme. Nëse në ditët që kemi lënë pas kemi pasur reshje vetën në zonat malorë, këtë herë nuk do të kursehen as zonat bregdetare.
Meteorologët shpjegojnë se karakteristikë e këtyre ditëve do të jene edhe vetëtimat. V.D/Dritare.net/

LEXO DHE :  Video ekskluzive/ Ja gjendja e të lënduarve në QSUT!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.