Kujdes! Nëse keni këto shenja, keni tumor në tru

Kanceri i trurit është një ndër tumoret më pak të përhapura, por më shumë i rrezikshmi. Në artikullin që dritare.net sjell për ju do të gjeni shenjat, që tregojnë se jeni të prekur nga tumori i trurit.

Njerëzit me tumor në tru kanë shenja, të cilat nuk janë shumë të dukshme, por dhimbje krejt normale të kokës, trupit, njolla në trup etj. Nëse nuk zbulohet në kohë ky tumor, mund t’ju shkaktojë edhe vdekjen. Ja pra për t’ju bërë ju të jeni më të shëndetshëm, dritare.net sjell shenjat, të cilat ju paralajmërojnë për tumorin në tru.

LEXO DHE :  U përfshi në skandalin me DH Albania, dorëhiqet drejtori i OST

1- Dhimbje koke

Dhimbja e kokës është shenja më e dukshme e kancerit në tru. Nëse kjo dhimbje vazhdon për një kohë të gjatë dhe nuk ndalon, dritare.net ju sugjeron të bëni një vizitë te mjeku, ose një grafi. Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./ Përshtati: Kadrije Çako/Dritare.net

 

 

 

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.