Përkrah Merkel në samitin e Londrës, kombinimi i atleteve të Ramës me veshjen e kancelares

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër, aty ku prej ditës së djeshme, janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor, dhe vendeve të BE-së për të diskutuar për integrimin dhe çështje të tjera.

Në një video të shpërndarë nga vetë Rama në Facebook, duket kryeministri shqiptar dhe liderët e tjerë evropianë. Rama ndodhet në krah të kancelares Angela Merkel, dhe homologut malazez, Dushko Markoviç.

LEXO DHE :  Foto/ Raste kur rrjetet sociale na kanë gënjyer bukur

Një detaj që tërheq vëmendjen në ato pak sekuenca video është veshja e Ramës dhe kancelares gjermane. Rama është veshur sërish me atletet e tij të bardha, ndërsa Merkel me një xhaketë të bardhë duke kombinuar njeri-tjetrin./d.m-dritare.net

Londër – Samiti i Ballkanit Perëndimor

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 10. Juli 2018

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.