Përkrah Merkel në samitin e Londrës, kombinimi i atleteve të Ramës me veshjen e kancelares

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Londër, aty ku prej ditës së djeshme, janë mbledhur liderët e Ballkanit Perëndimor, dhe vendeve të BE-së për të diskutuar për integrimin dhe çështje të tjera.

Në një video të shpërndarë nga vetë Rama në Facebook, duket kryeministri shqiptar dhe liderët e tjerë evropianë. Rama ndodhet në krah të kancelares Angela Merkel, dhe homologut malazez, Dushko Markoviç.

LEXO DHE :  Rama: Studentë, keni harruar kërkesat kryesore!

Një detaj që tërheq vëmendjen në ato pak sekuenca video është veshja e Ramës dhe kancelares gjermane. Rama është veshur sërish me atletet e tij të bardha, ndërsa Merkel me një xhaketë të bardhë duke kombinuar njeri-tjetrin./d.m-dritare.net

Londër – Samiti i Ballkanit Perëndimor

Gepostet von Edi Rama am Dienstag, 10. Juli 2018

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.