Kroacia në finale/ Shikoni çfarë bëhet në kabinetin qeveritar!

Kroacia do të diskutojë finalen e Botërorit me Francën, pasi mundi Anglinë me rezultatin 2-1. Kjo është hera e parë e Kroacisë që do të luajë një finale në kompeticionin më të rëndësishëm ndërkombëtar të futbollit.

Një arritje e tillë ka entuziasmuar së tepërmi popullin kroat, ndërsa gëzimi është transmetuar edhe në kabinetin qeveritar.  Në mbledhje, shumë prej ministrave kishin veshur bluzen e ekipit kombëtar të futbollit.

LEXO DHE :  Me 20 mijë lekë bëhesh ish-i përndjekur dhe mund të aplikosh edhe për azil

Ndërkohë presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç menjëherë pas ndeshjes ka shprehur emocionet në rrjetet sociale, duke shkruajtur: “Populli im, është e mundur! Bravo të zjarrtit! Bravo të gjithë tifozëve! Kroacia në finale!”/d.m-dritare.net

“IGRAJTE ZA NJU, NAŠU VOLJENU!”🇭🇷🇭🇷🇭🇷🇭🇷

Gepostet von Kolinda Grabar-Kitarović am Mittwoch, 11. Juli 2018

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.