Kombinimet më të shëndetshme të ushqimëve!

Ka disa ushqime që është e ndaluar t’i kombinoni me njëri-tjetrin, pasi shkaktojnë dëme shumë të mëdha. Nga ana tjetër, ka edhe disa ushqime që duhet t’i hani të shoqëruar bashkë, kjo për shkak të shijes apo vlerave ushqyese që ato përmbajnë. Mësoni se cilat janë disa nga kombinimet më të mira të ushqimeve.
Luleshtrydhe dhe spinaq;
Peshk dhe salcë kerri;
Vaj ulliri dhe domate;
Spinaq dhe limon;
Vezë dhe djathë;
Banane dhe yougurt;
Boronica, Luleshtrydhe dhe mjedër.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.