Kikia: Policit të thjeshtë i kërkohet çfarë bën baxhanaku, Xhafaj të deklarohej

Gazetari Mentor Kikia i ftuar në “Arena” në Ora News, thotë se me procesin e vettingut, policëve të thjeshtë u kërkohet të deklarojnë edhe për veprimtarinë e baxhanakëve, ndërsa ministri i Brendshëm duhej të deklaronte publikisht për problemet e të vëllait.

Kikia: Në momentin kur një polici të thjeshtë i kërkohet të deklarojë çfarë bën baxhanaku, ti si ministër i brendshëm duhet të deklarosh se kam një vëlla që ka bërë këtë gjë. Po i trokasim në derë një Evrope ku një ministër dha dorëheqjen pse kishte pasur ca rreshta të vjedhur të doktoraturës. Nuk mund të ecim me teorinë se kështu janë këto./oranews

LEXO DHE :  Kanadaja mbyll mundësitë për bashkim familjar. Nuk ka më lotari

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.