Këto ushqime s’duhet t’i mbani kurrë në bufe!

A jeni ju nga ata njerëz, që i fusni në bufe perimet apo qumështin? Epo ju duhet ta lexoni me patjetër këtë artikull, që dritare.net sjell për ju.

Shumë njerëz preferojnë më shumë t’i fusin ushqimet në bufe, ose dollap, se sa në frigorifer, pasi sipas tyre edhe aty rrinë të freskëta.  Por ky është një gabim. Dritare.net sjell për ju ushqimet, që kurrë s’duhet t’i futni në bufe.

LEXO DHE :  Një milionë shqiptarë mbi 25 vjeç nuk kanë lexuar asnjë libër vitin e kaluar

1- Salca e domateve

Megjithëse më parë, njerëzit e mbanin salcën e domateve në bufe, pasi aty rrinte e freskët, sot dritare.net ju sugjeron mos ta mbani më aty. Është më mirë ta futni në frigorifer dhe salca juaj do të jetë edhe më i freskët. Përshtati: Kadrije Çako/ dritare.net

 

 

 Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.