Këto ushqime s’duhet t’i hani kurrë në restorant!

Keni vendosur të shkoni në ndonjë restorant këto kohë? Epo mirë e bëni, por bëni kujdes se, çfarë ushqimi porosisni. Ekzistojnë disa ushqime, të cilat nuk duhet kurrsesi të hahen në restorante. Ja pra dritare.net ka sjellë për ju këto ushqime, që kurrë s’duhet t’i porosisni në restorant.

1- Uji

 

Një nga ushqimet më të rrezikshme, që konsumohet në restorant është edhe uji. Sipas një studiuesi amerikan, uji në restorant ka gjasa që të jetë më baktere. Nëse në tavolinën tuaj,  është vendosur një kane me ujë, e ngrohtë ose e ftohtë. Bëni mirë të mos e pini direkt, por merrni një gotë të re. Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

LEXO DHE :  Aurela Gaçe bën gjestin më të ëmbël për dy vajzat

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.