Këto ushqime s’duhet t’i hani kurrë në plazh

Vera është të shpenzosh gjithë ditën në plazh, pa bërë asgjë, vetëm për t’u argëtuar dhe relaksuar. Por nëse doni të vazhdoni të dukeni mirë dhe të shëndetshëm, mos i hani kurrë këto ushqime, që dritare.net sjell për ju, në plazh.

1- Hamburgerët

Djathi te hamburgerët që, blinin në qoskat nuk është aq cilësor dhe bio. Është u mbushur më përbërës të dëmshëm, të cilët duhet me patjetër të shmangen në plazh. Më mirë e përgatisni në shtëpi dhe jini të shëndetshëm.

LEXO DHE :  Shkon në gjendje të rëndë në spital, humb jetën pushuesi në Sarandë

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./Përshtati:Kadrije Çako/ Dritare.net

 

 Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.