Këto ushqime s’duhet t’i blini kurrë në market!

Të gjithë ne gabojmë kur blejmë ushqime. Blejmë ato që nuk duhet në supermarket dhe të tjera në vende që nuk duhet. Ok, supermarketet ju tërheqin,  me reklamën për produktet e tyre, të cilat ata i konsiderojnë të shëndetshme, por që janë dhe më shumë të shtrenjta. Ja pra për t’ju bërë ju të ndiheni më të shëndetshëm dhe të kurseni para, dritare.net sjell ushqimet që kurrë s’duhet t’i blini në supermarket, të cilat përgatiten edhe vetë në shtëpi dhe janë më të shëndetshme.

LEXO DHE :  Belinda Balluku heq të gjithë drejtorët e Gjiknurit

1- Fruta të gatshme

Ndoshta ju përtoni t’i përgatisni vetë frutat, t’i qëroni, prini etj, prandaj edhe i blini të gatshme në supermarket. Kjo nuk është mënyra e duhur, pasi ato janë të dëmshme dhe jo të freskëta. Për më tepër janë edhe më të shtrenjta, prandaj dritare.net ju sugjeron t’i përgatisni vetë në shtëpi do të jeni më të sigurt.

Për më shumë ndiqni fotogalerinë që dritare.net sjell më poshtë për ju. / Përshtati: Kadrije Çako/ Dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.