Këto janë ushqimet që kurrë nuk duhet t’i hani të papërpunuara!

Mbase ju e dini që mishi i papërpunuar dhe vezët e papërpunuara nuk hahen, por nuk dini që ka dhe shumë ushqime tjera që do bënit shumë gabim nëse i hani pa gatuar, ose pa përpunuar. Dritare.net ju sjell disa prej ushqimeve që nuk duhen ngrënë papërgatitur. Shikojini më poshtë!/E.B-dritare.net

LEXO DHE :  Pas mbylljes së protestës Lleshaj falenderon Policinë e Shtetit

Patatet

Potatoes

 

Fasule të kuqe

Kidney-beans

 

Sallami

Hot-dogs

 

Qumështi

Milk

 

Lakra

Fresh green seed sprouts of alfalfa in jar, healthy superfood concept.

 

Bajamet e hidhura

Almonds

 

Mielli

Flour

 

Patëllxhani

Eggplants

 

Fasule kokërrmadhe

Broad bean

 

Farat e frutave

Apricot kernel seed on a plate

 

Kërpudha të egra

A combination of straw mushroom, tea mushroom, shiitake mushrooms, etc. on a wooden board, gauze for background

 

Gjethe panxhari

Rhubarb

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.