Këto 7 gjëra s’duhet t’i bëni kurrë, pasi digjeni nga dielli!

Të gjithëve ju pëlqen të shkoni në plazh, apo jo? Epo është relaksues, i bukur, argëtues etj, etj. Mes të tjerash, tani në verë edhe freskues. Çdo gjë në plazh është shumë e bukur, përveç faktit, kur ju digjeni nga dielli. Ju nuk doni të digjeni, por  ajo që u bë, u bë tani. Dritare.net sjell për ju, gjërat që duhet t’i shmangni kur digjeni nga dielli.

LEXO DHE :  Shkarkohet Bushati, kuvendi voton Ramën Ministër të Jashtëm

 

1- Mos i vishni pantallonat e ngushtë

Pasi ju digjeni nga dielli, duhet ta lini lëkurën që të marrë frymë. Të veshësh pantallona të ngushta pas djegies është një gabim i madh, pasi lëkura juaj mund të irritohet dhe inflamimi është i madh.

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.