Kate Middleton dhe princ William mahnitën në ndarjen e çmimeve BAFTA

Kate Midlleton dhe princi Wiliam morën pjesë në mbrëmjen BAFTA, nata e madhe e kalendarit filmik në Britani.

William, i cili është president i BAFTA, u bashkua me Kate në sallën Royal Albert Hall. Në mesin e yjeve të njohur ishin prezentë edhe Cooper, Margot Robbie, Olivia Colman dhe Rami Malek.

kate-olivia-colman

Kate dhe William mahnitën mbrëmjen me veshjen e tyre.

LEXO DHE :  Aksident i rëndë në Bulqizë/ Një i vdekur, një i plagosur

William kishte veshur një kostum, ndërsa Kate një fustan të bardhë, të gjatë dhe elegant. Kjo është herë e dytë që Kate merr pjesë në BAFTA.

Dritare.net ju sjell fotot më të bukura nga mbrëmja e djeshme. Shikoni galerinë më poshtë./E.B-dritare.net

Vëmendje: Nëse nuk iu shfaqet galeria, klikoni këtuPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.