Kandidatja republikane publikon diplomën, Universiteti: Gënjen, nuk e ke marrë tek ne

 

Melissa Howard, është kandidate republikane për përfaqësuese në shtetin  e Floridës për zgjedhjet e nëntorit të 2019.

Kandidatja republikane, është përfshirë kohët e fundit në një skandal, pasi ajo ka gënjyer në lidhje me diplomën universitare, bachelor.

Ajo ka publikuar diplomën e marrë në Universitetin e Majamit në Ohajo, për Shkenca të Marketingut në vitin 1994, por një gjë të tillë e ka mohuar Universiteti.

LEXO DHE :  Shkaku i vdekjes së bosit të Chanel, Karl Lagerfeld!

Në një deklaratë, Universiteti shprehet se dokumentet e publikuara nga kandidatja republikane nuk janë reale dhe janë të falsifikuara.

Universiteti deklaron, gjithashtu se nuk ka një degë për Shkenca Marketingu, por vetëm për Menaxhim Biznesi. / I.M-Dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.