Kabo tregon bisedën me Kurtin, për vdekjen e djalit: Lëshoi psikamën e një nëne

Djali i vetëm i aktores së madhe, Tinka Kurti u nda nga jeta në Kanada. Akademiku Përparim Kabo mes një postimi në rrjetet sociale, ka treguar se Zef Kurti, ka ndërrouar jetë për shkaqe natyrale, teksa ishte duke larguar borën pranë banesës.

Postimi i Kabos

Është e vërtetë biri i vetëm i artistes së madhe Tinka Kurti ka ndërruar jetë në Kanda në kushte natyrore…pas një telefonate që kishte bërë me të ëmën, Tinkën disa orë më pas duke larguar borën…Unë bisedova me Tinkën …ishte për mua shumë e vështirë por dhe për të…mezi priste të udhëtonte drejt Kanadasë…Ministria e Punëve të Jashtme ka treguar kujdes të menjëhershëm për udhëtimin drejt Kanadasë. Biseda me të ishte ishte shumë dhimbshëm ku dëgjova përjetimin e një nëne që lëshoi piskamën e thellë. Më ka vdek djali..ku ku…!
Tinka e shtrenjtë kjo humbje është krejt e pamerituar, por jemi të pafuqishëm. Ajo zemër djali që në dhjetor 2017 on line i thoshte në 85 vjetorin e lindjes gjatë një aktiviteti zhvilluar në Shkodër. Nana ime të dua shumë, tani nuk rreh më..pushoi …Fatalitet…! Ngushëllimi për një nënë që humbet të birin mbase është i pamjaftueshëm, por diçka ka në të ne i jemi pranë nënës Tinka Kurti. Mbahu fisnike. Zoti qoftë me Ty dhe familjen tuaj! Amin!/L.P./Dritare.net

LEXO DHE :  Këto 14 foto do t'ju ngrejnë humorin!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.