Ja rreziqet e shëndetit, që ju kanosen në verë!

Edhe vera, ashtu si çdo stinë tjetër ka të mira dhe të këqija, të bukurat dhe të shëmtuarat, argëtimin dhe rrezikun etj. Dritare.net ka mbledhur dhe sjellë për ju, gjërat që ju rrezikojnë shëndetin gjatë verës. Këto rreziqe, ju i dini dhe përsëri i injoroni. Pasi të lexoni artikullin tonë do të ndryshoni totalisht mendim dhe do të kujdeseni më shumë për veten tuaj.  Ja pr,a gjërat e rrezikshme gjatë verës, që ju dëmtojnë shëndetin.

LEXO DHE :  Foto/ Bëhuni kreativë pasi të shikoni shpikjet e këtyre njerëzve!

1- Djegia e syrit nga dielli

Ju duket çudi apo jo? Si mund të digjet syri nga dielli? Epo ja që është e vërtetë.  Kur i ekspozoni shumë në diell sytë tuaj, ata digjen. Nëse ju nuk mbani syze dielli, në verë, sytë tuaj do të digjen vazhdimisht dhe do të dëmtohen. Për më shumë ndiqni fotogalerinë më poshtë./Përshtati: Kadrije Çako/ Dritare.net

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.