Ja pse duhet të pini çokollatë me qumësht pas ushqimit!

Kush nuk do donte ta pinte një gotë çokollatë me qumësht pas ushqimit?

Ndonëse kjo mund të tingëllojë shumë keq, për ata që duan të dobësohen, ekziston në arsye shumë e fortë, se pse duhet të pini çokollatë me qumësht pas ushqimit.

Dhe le të jemi të sinqertë, a nuk është ky lajmi më i mirë që e keni marrë gjatë gjithë ditës?

Epo mirë pra, dritare.net sjell për ju arsyen se, pse duhet të pini çokollatë me qumësht pas ushqimit dhe ushtrimit. Mos u çuditni shumë ëëë!

Jo, ky nuk është ndonjë mit, por është i vërtetë! Sipas një kërkimi shkencor, në Ameikë ka rezultuar se, pirja e çokollatës me qumësht pas ushqimit ose stërvitjes është e dobishme për ju. Një çokollatë me qumësht të skremuar është një kombinim i karbohidrateve dhe proteinave. Dhe këto janë pikërisht lloji i lëndëve ushqyese që trupi juaj ka nevojë, informon dritare.net

LEXO DHE :  Kryeministja e Serbisë dhe partnerja e saj bëhen prindër

Pirja e çokollatës me qumësht ju shëron muskujt. Karbohidratet, proteinat, yndyrat, uji dhe elektrolitet në këtë pije i ndihmojnë muskujt tanë të shërohen më shpejt dhe këto lëndë ushqyese gjithashtu ndihmojnë në formimin e muskujve.

Është një pije e dobishme për shëndetin apo jo? Është një motivim pas ushtrimit dhe një mrekulli e vërtetë pas ushqimit. /Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.