Ja pse duhet të hani kastravec çdo ditë!

Kastravecët janë multifunksionalë: përdoren për meze, në sallatë, në sandviçë etj. Por ky perim, nuk është vetëm i shijshëm dhe i gjithëpërdorshëm, por ai ofron edhe shumë përfitime shëndetësore.

Dritare.net ka sjellë për ju, disa nga përfitimet, që sjell kastraveci në shëndetin tonë. Pra, ne sjellim për ju arsyet se, pse, duhet të hani kastravec çdo ditë.

 

  • Hidraton trupin

Ju çdo ditë pini nga 4 deri në 6 gota ujë, për të mbajtur trupin të hidratuar dhe për të shuar etjen. Nëse nuk pini shumë ujë, ka edhe mënyra të tjera për ta mbajtur trupin të hidratuar dhe një nga ato është edhe, të ngrënit kastravec. Ai përbëhet nga 90% ujë, kjo e bën atë një perim të shëndetshëm dhe hidratues.

LEXO DHE :  Rama: Në mars hapet një korsi e autostradës Tiranë-Elbasan

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë/ Përshtati: Kadrije Çako/ dritare.net.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.