Ja me çfarë lëngjesh mund ta zëvendësoni kafenë!

Ok, kafja ka veti të rëndësishme për shëndetin. Është antioksidante, ju jep energji, ul rrezikun për t’u prekur nga diabeti, apo disa lloje kancerësh etj. Por përveç këtyre ka edhe efekte negative. Kafja mund të dëmtojë stomakun, ndërpret gjumin, madje ju shton edhe peshë.

Nëse jeni duke kërkuar për një alternativë tjetër pijesh, që s’është kafja, por që ofron të gjitha vlerat e mira ushqyese, nuk sjell efekte negative, shikoni listën e lëngjeve që dritare.net sjell për ju.

LEXO DHE :  Shihni si u veshën vipat në MTV Video Music Awards

Çaji jeshil

Merrni çajin jeshil bashkë me gjethet, e zini dhe e pini. Energjitë tuaja do të jenë të larta, ashtu sikur konsumoni kafe. Do të jeni më të qetë dhe nuk do ta keni ndjesinë e ankthit, që ju shkakton kafeja. Gjithashtu çaji jeshil është i pasur me antioksidantë, të cilët kujdesen për shëndetin.

Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë/ Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

 

 Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.