Ja disa veshje demode, që vipat vazhdojnë t’i veshin!

Nëse ndonjëherë keni marrë kritika për stilin tuaj të veshjes, atëherë ky artikull është për ju.

Ka të ngjarë që ju vishni veshje jashtë modë, duke i qëndruar besnikë të kaluarës. Por tani e tutje, nënat, gjyshet, shokët, shoqet nuk kanë asgjë për të thënë për këpucët sportive të kombinuara me fustan. Sepse kjo tashmë është në modë dhe ju nuk keni pse të ndiheni në siklet. Mos u shqetësoni edhe vipat i veshin sërish veshjet e modës së kaluar.

Dritare.net ka sjellë për ju veshjet, të cilat kanë dalë modë, por vipat vazhdojnë t’i veshin, duke i rikthyer në7 modë sërish.

 

 • Ju nuk mund të vishni geta, me sandale të hapura dhe fustan. Kështu ju thoshin, por këto u rikthyen në modë

 • Busti iku nga moda, dikur, por tani u rikthye

 • “Ti je e madhe nuk mund të veshësh veshje me ngjyrë të ndezur”, dikur na thoshin. Por tani ju mund t’i vishni.

 • Mos vishni të njëjtat rroba disa herë. Epo Kate Middleton i veshi, ne pse jo?
LEXO DHE :  Kryeministja e Serbisë dhe partnerja e saj bëhen prindër

 • Është e nevojshme të vishni një rrip me tuta apo xhinse?

 • Çanta juaj duhet të jetë me të njëjtën ngjyrë si këpucët tuaja. Edhe kush e thotë?

 • Pedikyri dhe manikyri duhet të jenë në të njëjtën ngjyrë. Dikur por jo tani.

 • Pamja është me e bukur pa kapele, apo Jo?

 • Grimi është i detyrueshëm. Na thonë por tani jo. Dikur dilnin edhe pa make up edhe sot po ashtu, informon dritare.net

 • Është e ndaluar të veshës rroba me ngjyra që nuk të shkojnë! Tashme nuk është, ato u rikthyen.

 

 • Ju nuk mund të vini aksesore argjendi dhe floriri në të njëjtën kohë. Epo mos u shqetësoni dikur i mbanin edhe tani po.

 • Nuk duhet të ketë më shumë se tre ngjyra në veshjen tuaj. Epo Kylie e theu rregullin dikur edhe tani.

 

 • Rrobat sportive, duhet të vishen vetëm për aktivitete sportive. Jooo i vishnit dikur, mund t’i vishni edhe tani.

 

 • Printeret dhe modelet nuk përputhen. Nuk janë përputhur dikur, nuk do të përputhen edhe tani./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.