CNN: Ja cili vend ka ushqimin më të mirë në botë!

CNN, në një artikull të tij ka renditur 10 vendet që kanë ushqimin më të mirë në botë.

Në vendin e parë për ushqimin më të mirë, renditet Italia. Në artikull shkruhet se salcat e domates, dhe disa gjëra të shijshme që bëjnë me miell gruri, janë thjesht të mrekullueshme.

Kuzhina italiane është një përmbledhje e ushqimit që i pëlqen turmës. Shumë njerëz e kanë mirëpritur atë në shtëpitë e tyre-ushqimi italian është bërë ushqim i çdo njeriu.

LEXO DHE :  Ide si ta bëni hyrjen e shtëpisë, të duket si përrallë

Në vendin e dytë për ushimin më të mirë në botë renditet Kina, që sipas artikullit ushqimi nga një vend në një tjetër është kaq i ndryshëm saqë nuk mund të besohet se janë nga i njëjti shtet./ I.M-Dritare.net

Më poshtë lista e plotë:

Italia

Kina

Franca

Spanja

Japonia

India

Greqia

Tajlanda

Meksiko

Amerika

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.