Ja cili është sekreti i bukurisë së Kate Middleton!  

Kush e dinte që sekreti i bukurisë së Kate Middleton do të ishte diçka kaq e thjeshtë? Askush besoj.

Mjafton të shohim vetëm fotot e Kate dhe do të befasohemi se sa bukur duket gjithmonë Dukesha e Kembrixhit. Por cili është sekreti i bukurisë së saj? Mos ndoshta ajo përdor kremra të shtrenjta? Apo ka ndonjë teknikë hipermoderne, që ajo përdor? Jo, aspak.

Siç duket e gjithë kjo është nga produktet e thjeshtë që ajo përdor, informon dritare.net. Ne të gjithë mund t’i bëjmë gjërat që ajo bën, pasi janë shumë të thjeshta.

Ja çfarë bën Kate për t’u dukur gjithmonë kaq e bukur!

  • Përkujdeset për lëkurën

Nëse doni të kujdeseni mirë për fytyrën tuaj, pastrimi i lëkurës tuaj është po aq i rëndësishëm sa mbulimi i saj me të gjitha llojet e kremrave hidratuese. Kate gjithashtu i kushton shumë vëmendje shpëlarjes së fytyrës së saj, por përdor edhe diçka tjetër, që ju nuk e dinit.

LEXO DHE :  Salianji flet si ish-deputet: Kemi mandat popullor masiv që do të ndryshojë rregullat e lojës

Dukesha përdor një pëlhurë larëse shumë të thjeshtë dhe e pastron vazhdimisht fytyrën me të.

  • Pastrimi i fytyrës më një pëlhurë pambuku

Sipas, grimieres së Kate, Arabella Preston, Dukesha i kushton shumë vëmendje pastrimit dhe shpëlarjes së lëkurës së saj.

Sipas grimieres, gjëja më e mirë që duhet të bëni për të larë dhe pastruar fytyrën është të përdorni një pëlhurë, pasi e lani për ta fshirë. Kjo është ajo që bën Kate. Pëlhura që duhet të përdorni, duhet të jetë prej pambuku ekstra butë, i quajtur ratine, informon dritare.net

  • Pasi e fshini lëkurën, sigurohuni që ajo të mbetet e butë, e rëndësishme është që të përdorni një pëlhurë të pastër./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.