Ja çfarë kanë bërë futbollistët anglezë për të mbrojtur celularët nga spiunët rusë!

Nisa e Botërorit Rusi 2018 do të  bëjë që lojtarët e të gjithë kombëtarëve që janë pjesë e këtij kompeticioni të qëndrojnë në Rusi për një muaj, sa zgjat ky kampionat.

Por, qëndrimi në Rusi ka frikësuar britanikët, të cilët fillimisht kanë menduar që futbollistët të ndërrojnë celularët e tyre për  tu mbrojtur nga spiunët.

LEXO DHE :  Aksidenti në Tepelenë, ndërron jetë 18-vjeçarja mes 9 të plagosurëve

Por, më vonë ekspertët kibernetikë u kanë lejuar futbollistëve të mbajnë telefonat, por duke instaluar një program të veçantë që të mbron nga sulmet kibrnetike./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.