Iu refuzua azili, shqiptari ngre në këmbë Gjermaninë

Një 22-vjeçar shqiptar, të cilit i ishte refuzuar azili në Gjermani, ka ngritur në këmbë autoritetet, pasi është larguar nga burgu për dëbim që ndodhet në aeroportin e Hamburgut. Welt.de shkruan se si fillim ishte i paqartë fakti se si shqiptari kishte arritur të largohej përmes telit me gjemba, por ishte ndihmuar nga një 23-vjeçar algjerian.

Policia thotë se ai e kishte përgatitur mirë arratisjen. Shtrati i tij në dhomën e burgut ishte përgatitur në mënyrë të tillë, që të dukej se ai ishte duke fjetur.

LEXO DHE :  Ditët me shi po vijnë, ja si mund të visheni gjithmonë me stil!

Fill pasi u konstatua zhdukja e tij, përgjegjësit e burgut njoftuan autoritetet aeroportit, pasi ekzistonte rreziku që ai të ikte përmes pistës së aeroportit. Kështu, rreth orës 20:15 të ditës së djeshme është bllokuar qarkullimi i aeroplanëve në mënyrë që të kontrollohet territori. Ndërkohë, 22-vjeçari vazhdon ende të jetë në kërkim.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.