I vendosën tritol para banesës, ja kush është 28-vjeçari nga Vlora!

Mëngjesin e sotëm, qytetit i Vlorës është tronditur nga një shpërthim me tritol. Në lagjen “Kushtrimi”, përballë Drejtorisë se Policisë, i është vënë tritoli, katit të 5 të një pallati.

Mësohet se, tritoli është vendosur përpara banesës se shtetasit, Fatjon Bata, 28 vjeç, i cili dyshohet të jetë edhe shënjestra e autorëve. 28-vjeçari jetonte bashkë me të ëmën në shtëpi, e cila si pasojë e tronditjes së rëndë nga shpërthimi me tritol ka përfunduar në spital.

LEXO DHE :  Veliaj dhe myftiu i Tiranës në shërbim të qytetarëve, në ditën e Kurban Bajramit

Polica po punon për zbardhjen e mëtejshme të ngjarjes./K.C/Dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.