I nxehti në Itali, kafshët lahen në pishina dhe hanë akullore

Në këto ditë të nxehtit të jashtëzakonshëm nuk kanë siklet vetëm njerëzit por edhe kafshët.

 

Kafshët e bioparkut në Itali, mbështeten nga stafi për të përballuar temperaturat e larta.

“Kafshët tona zgjedhin nëse do të shkojnë jashtë apo të qëndrojnë në strehimore të brendshme – shpjegon presidenti i Fondacionit Biopark të Romës, Federico Coccia .

LEXO DHE :  Eksperimenti/ Frutat dhe perimet me përmbajtje të lartë nitrati, që shkakton kancer dhe diabet

Shihni çfarë kushtesh janë krijuar për këto kafshë në fotot që sjell për ju dritare.net.V.D/dritare.net/

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.