I ati i Dua Lipës rrëmben vëmendjen e të gjithëve në Brit Awards!

Dua Lipa mund të jetë ngjitur në skenë, shkruan Daily Mail, por babai i saj simpatik ishte ai që mori gjithë vëmendjen në Brit Awards 2019.

Dukagjin Lipa, babai i yllit të rrokut nga Kosova tërhoqi shumë vëmendje mbrëmjen e madhe ku Dua Lipa rrëmbeu çmimin për këngën më të mirë britanike.

Mediat sociale, mesa duket mbrëmjen e djeshme vërejtën bukurinë e Dukagjin Lipës, duke e cilësuar si një nga meshkujt më të bukur të shqiptarëve në Kosovë.

LEXO DHE :  Pashkët e përgjakshme në Sri Lanka, 207 viktima e 450 të plagosur

Daily Mail shkruan gjithashtu sesi ai themeloi festivalin muzikor Suuny Hill, të organizuar në Kosovë, në përpjekje për të ndryshuar opinionin e botës dhe perceptimet e rrema mbi shtetin e tij të lindjes.

Festivali Suuny Hill u mbaj të Prishtinë për 3 net me radhë verën e shkuar, ku performuan shumë artistë shqiptarë./E.B-dritare.netPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.