Heqja e telefonave në shkolla, Rama: Ja vendimi i ri!

Në takim me mësues, ditën e sotme, kryeministri i vendit, Edi Rama ka folur edhe për vendimin e heqjes së telefonave celularë nga shkollat, jo vetëm për nxënësit, por edhe për mësuesit.

 

Rama ka thënë se, do të përgatitet vendimi që do të ndalojë përdorimin e celularëve edhe në institucione.

Nuk do lejojmë celularë në shkolla, as për fëmijët e më vjen keq as për mësuesit, mësuesit duhet ti dorëzojnë në fillim të mësimit dhe ti marrin në fillim të mësimi dhe në muajin e parë duhet ta bëjmë muaj edukimi, muajin e dytë merren dhe hidhen në plehra nuk i kthehen më atij që e ka, se janë ndotës të rrezikshëm të mjedisit arsimor. Dhe ç’bëjmë me lëndët ndotëse me rrezikshmëri të lartë? I varrosim dhe i riciklojmë. Ndërkohë që po përgatitemi edhe për vendimin që të heqim celularët nga institucionet që janë bërë si klube interneti të gjithë.”,-shprehet kryeministri./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Protesta masive në Marok kundër ndërrimit të orës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.