Hashim Thaçi drejt shkarkimit

 

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, mund të shakrkohet si President i Kosovës nga Kuvendi.

Nismën për shkarkimin e Thaçit me mocion, e ka bërë të ditur Sekretari i përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri.

Ai ka deklaruar në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, se opozitës aktualisht i duhen vetëm edhe katër vota për ta arritur qëllimin e saj.

LEXO DHE :  Protesta/ PD: Çdo polic do mbajë përgjegjësi, 16 shkurti fillim beteje

Ai ka bërë të ditur se opozita është në bisedime me disa deputetë të koalicionit qeverisës të vendit, për të siguruar votën e tyre për mocionin kundër Thaçit.

Ai është shprehur optimist se deputetët e shumicës do të votojnë pro shkarkimit të Thaçit./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.