Hani këto ushqime, për të rritur kënaqësinë seksuale!

Shumë njerëz, kanë probleme me arritjen e kënaqësisë gjatë seksit. Rreth 50% e grave vuajnë nga ky problem intim dhe shumë ndihen të shqetësuara, pse nuk e arrijnë dot kënaqësinë.

Një e pesta e meshkujve, gjithashtu lufton me epshin e ulët, që mund të çojë në shkëndijë të nxehtë në marrëdhëniet e tyre. Fatmirësisht, ka shumë mënyra për të kapërcyer këto probleme shëndetësore.

Sipas studimeve rezulton se, janë disa ushqime që ju ndihmojnë të arrini kënaqësinë seksuale dhe dritare.net  jua ka sjellë.

Nga studimet e fundit rezulton se, çokollata e zezë rrit nivelet e dopaminës, një kimikat që ju bën të ndiheni mirë, dhe dërgon në tru ndjenjën e kënaqësisë.

LEXO DHE :  Ja 10 qytetet më të shtrenjta dhe 10 më të lirat në botë!

Për të arritur kënaqësinë, duhet një lidhje e fortë mes trurit dhe ushqimit.

Sipas një tjetër studimi, rezulton se, çokollata e zezë ul presionin e lartë të gjakut. Ç’lidhje ka presioni i gjakut me seksin? Epo, nëse vuani nga hipertensioni, stresi që akumuloni, nuk ju lejon të arrini kënaqësinë seksuale, apo të bëni seks.

Kështu që, duke reduktuar edhe hipertensionin, largoni stresin dhe rrisni më shumë jetën tuaj seksuale, sugjeron dritare.net

Midhjet dhe avokadot gjithashtu rritin aktivitetin tuaj seksual dhe si përfundim edhe kënaqësinë. Prandaj dritare.net ju këshillon të hani sa më shumë nga këto ushqime dhe rritni kënaqësinë seksuale./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.