Grushti i shtetit, Tirana thirrje shqiptarëve të mos dalin nga shtëpitë në Turqi

Pas grushtit te shtetit në Turqi, ka reaguar edhe Tirana zyrtare. Ministria e Jashtme përmes një njoftimi për shtyp i bën thirrje qytetarëve shqiptarë që të mos dalin nga shtëpitë.

“Ministria e Punëve të Jashtme po ndjek me vëmendje situatën në Turqi përmes Ambasadës. Ftohen qytetarët shqiptarë të qendrojnë brenda & informojnë familjet e miqtë”, thuhet ne njoftimin e Ministrise se Jashtme.

LEXO DHE :  Vrasja e Jurgen Kurtit, shpallet në kërkim djali i Agim Arapit

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.