Golashënuesit më të mirë në Kupën e Botës

Kupa e Botës 2018 po i afrohet fundit. Tashmë në kompeticionin më të madh të futbollit kanë mbetur vetëm edhe 4 kombëtare dhe 4 ndeshje deri në fund, shkruan dritare.net

Franca, Anglia, Belgjika dhe Kroacia janë katër kombëtaret që kanë mbetur në garën e madhe dhe po luftojnë për titull.  Garë e ashpër po zhvillohet edhe për golashënuesin më mirë të kompeticionit.

LEXO DHE :  Shikoni këto foto para dhe pas, që tregojnë fuqinë e makijazhit!

Listën e golashënuesit më të mirë e prin kapiteni i Anglisë, Harry Kane i cili numëron gjashtë gola deri tani. Ai ndiqet nga Romelo Lukaku (4) dhe Griezmann dhe Mbappe me nga tre gola.

Franca do të takohet në gjysmëfinale me Belgjikën të martën nga ora 20:00, kurse të mërkurën nga i njëjti orar zhvillohet sfida Kroaci – Angli./d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.