Gazetari: Periudha më e errët e emigrantëve shqiptarë, në Greqi me 45 të vrarë

Gazetari shqiptar në Athinë, Shpëtim Zinxhiria në një lidhje me skype për “Arena” në Ora News tha se periudha më e errët për emigrantët shqiptarë në Greqi ka qenë ajo e vitit 1992-97, ku janë vrarë 45 shqiptarë.

ZinxhiriaPeriudha më e errët ka qenë ’92-97, ku janë vrarë 45 emigrantë shqiptarë dhe dy ciganë. Këto kanë qenë vitet më të errëta. E kam ngritur çështjen Ilir Metës kur erdhi si kryeministër në vitin 2000. E kam ngritur edhe Fatos Natos çështjen në vitin 2004, dhe nuk u bë asgjë./ora news

LEXO DHE :  Lojtari i vitit në Angli, ja 6 kandidatët!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.