Gabim trashanik dhe zbllokohet finalja e Europa League

Vetëm 21’ minuta lojë dhe është zhbllokuar finalja e Europa League, është Atletico Madrid duke udhëhequr këtë sfidë përballë Marseille. Ishte Griezmmann që gjen rrugën e golit pas një gabimi trashanik të portierit Mandanada që nuk largoi topin por zgjedh që të pasojë. Aty përfiton francezi dhe e dërgon topin në rrjetë.

LEXO DHE :  Ministrja e re anulon koncesionin Kashar-Thumanë, paratë shkojnë për studentët

Deri në momentin e golit ishte Marseille që po dominonte lojën, por goli vjen nga kampi tjetër. Pikërisht si di të luaj ekipi i Simeones, i cili e pret kundërshtarin mbrapa dhe përfiton nga kundërsulmet. Tashmë Garcia duhet të punojë me moralin e ekipit të tij që të gjejnë golin e barazimit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.