Fundjavë në bregdet? Prisni, moti sjell surpriza!

Sipas “Meteoalb”, moti ne fundjave do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare me te dukshme ne zonat malore.

Ne mesdite dhe vijim, pritet fuqizim i vranesirave dhe shira te perkohshem ne pjesen me te madhe te vendit.

Gradualisht, oret e pasdites do te ri-kthjellohen, kushte qe do vijojne deri ne mesditen e se dieles kur serisht do kete zhvillim vranesirash dhe shira te izoluar, me te mundshme ne zonat malore.

LEXO DHE :  Gurët i zënë poshtë makinën, familja angleze sheh tmerr me sy në rrugën e Komanit

Temperaturat e ajrit sjellin nje renie te lehte mesditen e se shtunes por mbeten konstante te dielen, duke bere qe maksimumi territorial ne fundjave te ngjitet deri 30 grade C.

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.