Fotot/ Anglia në gjysmëfinale, shihni si festojnë tifozët e çmendur

Pas fitores së Anglisë, mbrëmjen e djeshme ndaj Suedisë,  me rezultatin final 0:2 për Anglinë, tifozët e “Luanëve” janë ngritur të festojnë gjithë natën.  Tifozët e Luanëve anembanë Anglisë u panë mbrëmë, ndërsa festuan për ndeshjen e fituar ndaj Suedisë. Fitimi i kësaj ndeshjeje e çoi Anglinë në gjysmëfinale, drejt Kupës së Botës.

LEXO DHE :  Mbifaturim të energjisë, ja si u zgjidh problemi i qytetarit nga Golemi!

Rreth 38 milionë birra mësohet se janë pirë mbrëmjen e djeshme, pasi Anglia dhe Kroacia u futën në gjysmëfinale. Këto kanë qenë festimet më  të mëdha të të gjitha kohërave për futbollin anglez. Dritare.net ka mbledhur për ju fotot, se si u festua fitorja e Anglisë nga tifozët./K.C/Dritare.net

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.