Fotomontazhi në gazetë kundër qeveritarëve, arrestohet gazetari në Greqi

Me urdhër të prokurorisë greke është arrestuar ditën e sotme gazetari i njohur grek Stefanos Chios.

Arrestimi i tij ka ardhur pasi ai ka publikuar në faqen e parë të gazetës “Makeleio” disa fotomontazhe të Aleksis Tsipras dhe Nikos Kotzias të gjakosur, ndërsa Presidenti Prokopis Pavlopoulos shihet i shtrirë në tokë nga plumbat.

“Në kohë lufte, zoti President i Republikës ekzekutohet“, shkruhet në gazetë, ndërsa e gjitha ka të bëjë me marrëveshjen mes Greqisë dhe Maqedonisë për emrin.

LEXO DHE :  Foto/ Bëhuni kreativë pasi të shikoni shpikjet e këtyre njerëzve!

“I dhanë Maqedoninë tonë shqiptarëve-sllavë me emrin e rremë “Maqedonia Veriore“, shkruhet në këtë artikull.

Ai është arrestuar jashtë redaksisë me motivacionin se ka konsumuar vepër penale, dhe publikimi i fotove mund të nxisë ndonëj krim./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.