Foto/ Vret veten në shtëpinë e saj, politikania shqiptare

Ish kandidatja për asamblenë në Gjilan nga radhët e AAK Xhylie Hajdari ka vrarë veten me armë zjarri në shtëpinë e saj në qytetin e Gjilanit në Kosovë.

Lajmin për vdekjen e ka konfirmuar për Express zëdhënësi i policisë rajonale në Gjilan, Ismet Hashani.

LEXO DHE :  Nuk po bie shteti, por po pastrohet kalbëzimi më i madh i tij

“Mund t’ju konfirmoj se një femër shtetase e Republikës së Kosovës, dyshohet se ka vrarë veten”-ka thënë Hashani.

Аi ka shtuar se policia është duke e hetuar rastin për të zbardhur shkaqet./d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.