Foto/ Shtohen serish tërmetet, 6 lëkundje përgjatë ditës së sotme

Pas tërmetit të fuqishëm të katër korrikut, duket se Shqipëria nuk po “gjen paqe”, pasi një sërë lëkundjesh të tjera janë ndjerë edhe përgjatë ditëve të fundit. Plot 6 tërmete me magnitudë të vogël janë regjistruar në rajonin e Durrësit sot nga Instituti i Gjeoshkencave.

I fundit është regjistruar në orën 14:38 minuta me magnitudë 2.1, me epiqendër në fshatin Kuraten dhe me thellësi 20 km. Mësohet se lëkundja më e fortë ka qenë 2.3 ballësh, më eipiqender në Fushë Krujë.

LEXO DHE :  Përleshja me Cozman, Gjykata dënon Noizy-n

Tërmetet e datës 4 korrik shkaktuan panik të madh mes qytetarëve të Durrësit dhe Tiranës. Me sa duket, ashtu siç patën paralajmëruar sizmiologët, shtresat e nëntokës ende nuk janë qetësuar, duke regjistruar lëkundje të tjera sizmike./d.m-dritare.net

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.