Foto/ Rekord i ri, mbi 15 mijë persona kërcejnë në rrugë

Një rekord i ri në vallëzimin samba është thyer para pak ditësh në qytetin turistik në Filipine.

Më shumë se 15 mijë njerëz, janë bërë bashkë për të vallëzuar, duke formuar katër rreshta të gjatë 5 kilometra.

Në këtë aktivitet u mblodhën njerëz nga institucione të ndryshme, shkollat private e publike, universitetet, kolegjet, agjencitë, sektorët e biznesit, klube, organizata etj.

LEXO DHE :  Ballkone të ngushta dhe të bukura ja disa ide si t’i mobiloni!

U deshën ushtrime intensive për katër muaj rresht, që të arrihet rezultati i dëshiruar.

Për çdo 50 kërcimtarë, ishte një administrator që siguronte se hapat po bëhen në mënyrë të duhur./d.m-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.