Foto nga jeta e përditshme që mund t’i shihni vetëm në Dubai

Dubai është qyteti më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe ndodhet në brigjet juglindore të Gjirit Persik. Gjatë dekadave të fundit, Dubai ka pësuar një transformim të pabesueshëm.

Dubai është shndërruar në një shesh lojërash për të pasurit ku mbizotëron luksi dhe ekstravaganca. Të ardhurat e naftës nxitën zhvillimin e Dubait, por tani të ardhurat kryesore të qytetit vijnë nga shërbimet financiare, pasuria e patundshme, turizmi dhe aviacioni. Në këtë qytet që përfshin të gjithë botën, mënyrat e jetesës së njerëzve në Dubait janë ndryshe nga çdo vendi tjetër. Nga kafshe ekzotike si tigrat dhe leopardët e deri te lingotat e arit që janë lehtësisht të arritshme. Dritare.net sjell disa foto të gjërave të përditshme që do të shihni vetëm në Dubai.V.D/dritare.net/

LEXO DHE :  Qytetari ankohet te Bashkëqeverisja, Drejtori i hipotekës: Problemin të ta zgjidhë Rama


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.