Foto/ Meta troket gotat me dy deputetët që mbetën jashtë listës së PS

Parlamenti mbylli dyert e 4 viteve legjislaturë. Të pranishëm në seancë kanë qenë gjithë deputetët socialistë, edhe ata që kryeministri Rama i la jashtë listës së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e qershorit. Presidenti i ri i vendit, Ilir Meta ka trokitur gotat me dy deputetët që Rama i nxori jashtë listave te kandidateve per deputete, Arta Daden dhe Namik Doklen. Në fakt Dokle ka lajmëruar më herët largimin e tij nga politika, ndërsa për Daden u tha në media se u zëvendësua me Spiropalin pa u lajmëruar. Ata janë dy nga deputetët më të vjetër në Parlamentin e Shqipërisë.

LEXO DHE :  Gigi Hadid shqiptare: Ja çfarë dua nga një burrë!

Lini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.