Foto/ Lot dhe festë, momentet më të mira brenda dhe jashtë stadiumit të finales së madhe

Tanimë Franca është kampione Bote në sportin më popullor në botë, pasi ka mundur Kroacinë në Rusi me një rezultat 4:2.

Festa përveç në stadium ku ishin më shumë se 72 mijë persona ka shpërthyer edhe në Zagreb dhe Paris,ku tifozët e të dy skuadrave ishin mbledhur për të festuar.

LEXO DHE :  Kurban Bajrami/ Besimtarët myslimanë falin namazin në sheshin Skënderbej

Më poshtë mund të gjeni foto më të mira brenda dhe jashtë stadiumit të kësaj ngjarje madhështore që vjen një herë në 4 vite. / I.M-Dritare.net/ ReuteresLini një koment

Adresa juaj e-mail nuk do te publikohet.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.