Foto/ Ku po e kalojnë gushtin dy presidentët shqiptarë!

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta dhe Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po kalojë pushime gjatë muajt gusht, dhe të dy presidentët kanë zgjedhur shtetet e njëri-tjetrit për këto pushime.

Kështu Presidenti Meta, ka kaluar disa ditë në bjeshkët e Rugovës në Kosovë, dhe herë pas here ka treguar fotografi nga panorama e mrekullueshme e këtyre bjeshkëve.

LEXO DHE :  Meta për “Deutche Welle”: Djegia e mandateve, veprim ekstrem

E përderisa Meta preferon bjeshkët, Presidenti Hashim Thaçi duket se e preferon më shumë detin.

Thaçi  po pushon në bregdetin e Shqipërisë së bashku me zëvendëskryeministrin Behgjet Pacolli.

Të tre po kalojnë pushimet në Shëngjin, dhe në fotot e publikuara nga Pacolli, ata shihen duke drekuar së bashku./ I.M-Dritare.net1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.