Foto/ Ja cilat ushqime po i konsumoni në mënyrën e gabuar!

Të gjithë meritojmë respekt, e njëjta gjë vlen edhe për ushqimet. Të konsumosh ushqimet me pirunj, thika, pirunjë, duar etj të cilat janë mënyrat që ne përdorim për  të konsumuar ushqimet tona.

Por e keni menduar ndonjëherë që ka disa mënyra që dikush duhet të ndjekë për të ngrënë një ushqim të caktuar.

Më poshtë do të listojme disa mënyra për të ngrënë disa artikuj të veçantë ushqimorë.

1-Takos

1

Çdo herë që ne provojmë ta konsumojmë, mbushja del nga ana tjetër. Por çfarë duhet të bëjmë? Ne do ju tregojmë trikun që ta konsumoni sa më lehtë, mbështillni me gjethe dhe shijojeni.

2- Biskotat Oreos

2

Zhyteni biskotat oreos me një piru në qumësht, në këtë mënyrë nuk do bëheni pis.

3Luleshtrydhet

3

E dinit që luleshtrydhet mund të hahen me një pip, nga ata që përdoren për pijet.

  1. Hotdogs4

Gatuaje hot dog-un tënd në atë mënyrë që jo vetëm ta gatuash shpejt, por edhe ta bësh sa më të lehtë për të ngrënë.

5-Vezët

5

Është një mënyrë mjaft interesante për të skuqur vezët, pritni specat dhe brënda fusni vezët.

6-Lemonët

6

Në këtë formë, maksimumi i  lëngut të limonit do nxirret.

7- Akullore me lëng frutash

7

8-Çokollatat “Toblerone”

9- Tosti Francez

9

10- Çfarë duhet të bëjme me kutinë?

10

11-Keku

12-Bananja

12

13-Pijet

13

Pije në këtë mënyrë!/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.